خواص پسته

اول از همه توضیح بدم که دسته که من اینها رو از یه جایی میام اینجا کپی می کنم.  این کارمن هیچ دلیل جز نگهداشتن این مطالب در وبلاگ شخصی خودم نداره. اگه کسی هم اعتزاض داره بگه تا حالشو بگیرم.

اسم من «پسته» است !

فارسى من پسته است . اعراب آنرا معرب كرده ((فستق )) گويند و فرنگى ها به من ((پستاش )) خطاب مى كنند. زادگاه اوليه من شمال خراسان - افغانستان و كرمان - آذربايجان - قزوين - اردستان و رفسنجان مرا به مقدار زياد كاشته و محصولى مرغوب مى دهم ، مخصوصا اگر مرا به درخت بنه پيوند نمايند. درخت من مانند درخت خرما دو پايه مى باشد. يعنى گل نر و ماده ى من در دو شاخه ى مختلف قرار دارند. قسمت هاى پايه ى نر من داراى هورمون مردانه بوده و مقوى شهوت مردان است . چنانچه در ميوه من جفت گيرى بعمل نيايد آن ميوه پوك و بى مغز مى شود و به اين پسته پوك در كتب قديم بزغنج و بزغند گفته اند. خواص اين پسته ى تلقيح نشده با پوست پسته ى مغزدار فرق بسيار دارد. و بعلت داشتن مواد مازويى شكم را بند مى آورد و در دباغى مورد مصرف دارد و نوشيدن آب جوشانده ى آن نشاطآور است . مغز ميوه زيادكننده و مقوى شهوت است و جهت تقويت ذهن و حافظه تجويز مى شود. درمان سرفه - مقوى قلب و ضد خفقان است ، برعكس ساير آجيل ها در معده توليد تخامه نمى كند، بلكه از پيچش معده جلوگيرى كرده ، و سردى كبد را معالجه مى كند، گرفتگى كبد و كيسه ى صفرا را باز مى كند و در حقيقت كبد را زهكشى مى نمايد و درد آنرا تسكين مى دهد و با اينكه غذاييت زيادى ندارد اشخاص لاغر و ضعيف را چاق مى كند، ولى هرگز باعث چاقى مفرط و بى تناسب نمى شود. اگر مرا با پوست نازك الوانى كه روى مغز من است بخورند يرقان را درمان مى كنم و ورم طحال را از بين ميبرم و پادزهر سموم مخصوصا نيش حشرات مى باشم . جويدن مغز من مقوى دندان و لثه و خوشبو كننده ى دهان و درمان جوشهايى است كه معمولا در دهان مى زند. مغز من شكم روش را بند مى آورد و پوست معده را زبر مى نمايد، و روده ها را جارو و زهكشى مى كند. از قى و سكسكه جلوگيرى مى كند. اسهال و تشنگى را برطرف مى كند، اگر پوست سفيد و سخت مرا در آب جوشانده و در آب آن بنشينند، نشستنگاه را كه بيرون آمده باشد فرو مى برد. چكاندن پوست درخت و برگ من جهت بند آوردن ترشحات موى سر با آن از ريزش ‍ جلوگيرى مى كند. روغن پسته در عطر سازى مصرف فراوان دارد. ماليدن مخلوط آن با مشك جهت درمان لقوه و تقويت حافظه توصيه شده است و چكاندن آن در دماغ آنرا پاك مى كند. مخلوط روغن پسته با عنبر جهت درمان وسواس تجويز شده است .

/ 1 نظر / 5 بازدید
محمد رضا

يه خاصيت ديگه هم داره که مردها خوب ميدونن چيه ... ديدی پير مردا ميگن ... غصه نخور ... پسته بخور ... راستی من مارک باز نيستم تو اون زمينه ... اما به مارک هم باشه فقط يکی رو قبول دارم اونم ؛ تريمف ؛ ... حتما شنیدی ... راستی به نظر من مردها عشقشون مثل بند سوتین نمیمونه ... ولی مثال نقض و توضيحاتش رو با تمام زير و بم برات ميگم ... راتی پست قبليت چی شد ... ؟؟؟؟ غيب شد ... ضمنا اگه بچه باحال که دنبال تريمف خوب با ضمانت life garanty میگشت ... حتما با من آشنا کن ... اینم بین خودمون بمونه ها ... نیای تو نظرات جار بزنیهــــــــــا ... متولد ۶۲ هستم ... اما چون سایز ۶۲ نداریم همون ۷۰ به بالا قبوله ... استاندارد اروپا نری مدل D بیاریها ... آخه ABCD داره ... نرمال ... ok ؟؟؟